Çözümlerimiz - Kurumsal / Bireysel Antivirüs Çözümleri

Günümüzde kurumsal ve bireysel antivirüs çözümleri kullanılan ortam ve beklentiler sebebiyle farklılaşmaktadır. Farklılaşmayan tek gerçek kişisel bilgisayarlardan çok kullanıcılı kurumlara kadar herkesin antivirüs çözümü kullanması gerektiğidir. Bu sebeple ihtiyaçlarınıza yönelik teknik analizler yapılarak doğru çözüm ve ürün gruplarını içeren kurumsal ve bireysel antivirüs çözümleri sunuyoruz.

Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır. Terim genelde kötücül yazılım (malware) denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs aşağıda belirtilen iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

* Kendini çoğaltmalı

* Kendini çalıştırmalı (yürütmeli)

Bazı virüsler uygulamalara zarar vermek, dosyaları silmek ve sabit diski yeniden formatlamak gibi çeşitli şekillerde bilgisayara zarar vermek amacıyla programlanmışlardır. Bazıları zarar vermektense, sadece sistem içinde çoğalmayı ve metin, resim ya da video mesajları göstererek fark edilmeyi tercih ederler. Bu zararsızmış gibi gözüken virüsler kullanıcı için problem yaratabilir. Bilgisayar hafızasını işgal ederek makineyi yavaşlatabilir, sistemin kararsız davranmasına hatta çökmesine neden olabilirler. Ek olarak birçok virüs, hata (bug) kaynağıdır ve bu hatalar sistem çökmelerine ve veri kaybına neden olabilir.

Virüs yazıcılarının zararlıyı üretme ve yayma amacı çok çeşitli nedenlere dayandırılabilir. Virüsler araştırma projeleri amaçlı, şaka amaçlı, belirli şirketlerin ürünlerine saldırmak amaçlı, politik mesajları yaymak amaçlı veya kimlik hırsızlığı, casus yazılım ve saklı virüs ile haraç kesme gibi yöntemlerle finansal kazanç sağlamak amaçlı yazılabilmektedir. Bazı virüs yazıcılar ürettiklerini sanat yapıtı olarak görmekte ve virüs yazmayı bir tür yapıcı hobi olarak tanımlamaktalar.

Kullanıcılar tarafından tespit edilmeyi güçleştirmek adına virüsler bazı aldatmacalar kullanmaktadır. Özellikle MS-DOS platformundaki bazı eski virüsler, konak dosyaya bulaşıp içeriği değiştirmelerine rağmen, son değiştirme tarihinin özellikle değişmeden kalmasını sağlarlar.

Ancak bu yaklaşım ile antivirüs yazılımlarını aldatamazlar.

Antivirüs, kişisel bilgisayarları ve sunucuları bu tür tehlikelerden koruyan, tehlikeyi fark ettiği zaman bunu engelleyebilen ve verilerinizi güvenlik altına alan yazılımların genel adıdır.

Antivirüslerin Amaçları;

* Bilgisayarları belirli aralıklarla tararlar.

* Zararlı yazılımları bulurlar ve silerler.

* Verileri korurlar.

* İnternet sitelerinden bulaşmak isteyen trojan, spy, malware, worm gibi zararlıları engeller.

* İşletim sisteminizin kararlı ve stabil çalışmasına yardımcı olur.

* E-postalardan gelebilecek zararlılara karşı sizi korur.

* Bilgisayarınıza takacağınız harici bellek, harici disk gibi birimlerden gelebilecek tehlikelere karşı sizi korur.

Diğer Çözümlerimiz

Kiralık Sunucu Çözümleri

Bakım sözleşmesi olmayan kurumlar için alternatif bir hizmet türüdür. devamı..

Yazılım Lisanslama Çözümleri

Yazılım envanteri çalışmaları ile gerçek lisanslama hizmetleri sunulur. devamı..

Veri Yedekleme Çözümleri

Verilerin ihtiyaçlara uygun yöntem ve kapasite ile saklanması çözümleridir.devamı..

image

Network Güvenlik Çözümlerimiz ile bilgisayar ağınızı sürekli gelişen ve değişen teknolojinin beraberinde getirdiği dış ve iç tehditlere karşı korumaktayız.

image

Network Altyapı ve Yapısal Kablolama hizmetlerinin uygulaması standart değerler içinde teknik verilere uygun ürünler ile testleri yapılarak yerine getirilir.

image

Veri Kurtarma Hizmetleri İçeriği silinmiş veya fiziksel zarar görmüş her marka ve model veri depolama ünitesi üzerinden veri kurtarma hizmeti sağlanır.

.